Kaip nepersivalgyti per atostogas?

Kaip nepersivalgyti per atostogas? Vasarą, šašlykų ir kepsnių laiku? Pasirodo ne taip sudėtinga. Psichologė Susan Albers teigia, jog tereikia daryti tris dalykus: judėti, mažinti (iki minimumo) ir būti dėmesingu. Anglų k. skamba kaip trijų M mantra (Move, Minimize, Mindful).

  1. Judėjimas: atostogos tas metas, kai tikrai galite daugiau judėti. Pasitaiko gerokai daugiau progų atsistoti nuo stalo, galite važinėtis dviračiais, riedučiais, žaisti kamuoliu, sukti lanką, eiti į pievą prisirinkti vaistažlių, o gal jau ir grybų rasite. Įvairios sporto rūšys (bėgimas, važinėjimas riedučiais, dviračiu) padės susidoroti su stresu (su kuriuo galite susidurti ir per atostogas) bei išvengti persivalgymo.
  2. Mažinti: darykite tai paprastai. Kai tik turite užduotį, paklauskite savęs kaip ją įvykdyti paprastai? Gal nusipirkite supjaustytų daržovių užuot pjaustę patys, o gal gaminkite sveikai drauge su kuo nors ir darbus pasidalinkite. Kartais tiesiog svarbu paieškoti paprastų kūrybiškų sprendimų. Juk atostogos, skirkite laiko atsipalaiduoti, giliai įkvėpti.
  3. Dėmesingumas: būkite dėmesingi kiekvienam kąsniui, visi kąsniai svarbūs. Mėgaukitės atostogų malonumais tiek, kiek tik norite. Pvz., valgykite mažomis porcijomis, lėtai. Gal atostogos kaip tik proga ragauti kažko, ko anksčiau dar neragavote. O gal skirkite laiko savo stalui serviruoti, tegu maistas būna šventė akims, ausims, liežuviui, nosiai. Kartais reikia tiek nedaug, kad pradžiugintumėte save ir savo artimuosius.